Wpisy

Keep The Promise

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Walki z Uciskiem, dlatego też chciałabym poświęcić dzisiejszy wpis organizacji, która wspiera słabych i bezbronnych. Mowa o „The Chris and Vicky Cornell Foundation” – fundacji założonej przez Chrisa Cornella i jego żonę Vicky w 2012 roku. Zamierzeniem działania fundacji jest niesienie pomocy dzieciom – szczególnie dzieciom-uchodźcom, zagrożonym wykorzystaniem, molestowanym, bezdomnym i w każdej trudnej sytuacji życiowej. Duża część wsparcia skupiona jest na potrzebujących dzieciach zamieszkujących rodzinne miasto Chrisa – Seattle oraz jego okolice. Jak twierdził sam artysta, Seattle było naturalnym miejscem startowym dla jego fundacji. Niemniej jednak, Chris i Vicky pomagali (głównie anonimowo) również w innych miejscach i angażowali się w działania różnych organizacji non-profit niosących pomoc potrzebującym na całym świecie. Do tej pory „The Chris and Vicky Cornell Foundation” współpracuje m.in. z Childhaven czy YouthCare – dwoma organizacjami zajmującymi się dziećmi w skrajnie trudnych sytuacjach życiowych.

Logo fundacji Chrisa i Vicky Cornellów

W kwietniu tego roku wraz z przedstawicielami International Rescue Committee małżeństwo Cornellów odwiedziło obóz dla uchodźców w Atenach i zadeklarowało wsparcie edukacyjne dla dzieci przebywających w tym obozie.

Chris Cornell w obozie dla uchodźców w Atenach – kwiecień 2017

Od momentu śmierci Cornella jego żona przewodzi fundacji i działa na jej rzecz. Hasłem kojarzącym się z aktywnością organizacji stało się „Keep the Promise” będące nawiązaniem do tytułu utworu napisanego przez Chrisa Cornella na potrzeby filmu „The Promise” (pol. Przyrzeczenie). Tak film, jak i piosenka odnosiły się do ludobójstwa Ormian, które miało miejsce na początku XX wieku. Prośbą Chrisa był, aby teledysk do utworu został opublikowany 20 czerwca czyli w dniu, gdy przypada Światowy Dzień Uchodźcy, a wszystkie wpływy ze sprzedaży singla zasiliły konto International Rescue Committee. Kilka dni temu okazało się, że utwór „The Promise” został nominowany do nagrody Grammy w kategorii najlepszy utwór rockowy.

A wracając do działalności samej fundacji to podczas swojego światowego tournee w 2016 roku Chris Cornell postanowił przekazywać 1 dolara na rzecz „The Chris and Vicky Cornell Foundation” z każdego sprzedanego biletu na swoje koncerty. Ponadto, organizowane są także okolicznościowe aukcje rzeczy należących do Chrisa. Do tej pory wystawiono na sprzedaż m.in. jego Harleya Davidsona z logo Badmotorfinger, Gibsona z podpisami członków Soudngarden, personalizowany pasek do gitary, czy możliwość uczestniczenia w specjalnym koncercie muzyka. Większość tych rzeczy można nabyć deklarując wpłatę w wysokości jedynie 1 dolara przez IfOnly.com, jest też możliwość zażyczenia sobie jakiegoś innego gadżetu, który bardziej spełnia nasze oczekiwania. Ponoć najbardziej pożądane są setlisty z koncertów Soundgarden z trasy promującej „King Animal”.

Każdy może wesprzeć działalność „The Chris and Vicky Cornell Foundation” poprzez wpłacenie na stosowne konto kwoty nie mniejszej niż 10 dolarów. Aktualnie fundacja wspiera działanie „Chris Cornell Music Therapy Program” w Childhaven.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *